Půjčka od soukromého investora většinou nebývá první možností řešení obtížné finanční situace. Co však dělat, když neuspějete s žádostí o půjčku v bance ani u nebankovní společnosti? Nebo když peníze potřebujete opravdu rychle a nemůžete čekat na ověřování údajů, schvalovací proces a na vyřízení půjčky? Pak je řešením právě půjčka od soukromého investora. Jedná se o půjčku od konkrétní osoby, půjčka může být velice výhodná, lidé se však často (a mnohdy oprávněně) obávají, aby nenaletěli podvodníkovi.

Přednosti půjčky od soukromého investora

Jako každá instituce, která půjčuje peníze, chce i soukromý investor na půjčkách vydělat. Za to, že své finanční prostředky poskytnou lidem, kteří nemají šanci získat půjčku jinde, si účtují velmi vysoký úrok. Vzhledem k tomu, že k půjčce od soukromého investora nemusíte dokládat větší množství dokumentů a často nebývá ani prověřován rejstřík dlužníků, vše je vyřízeno rychle a můžete si vyjednat individuální podmínky jak pro půjčku, tak pro její splácení, je vyšší úrok odůvodnitelný. Půjčka od soukromého investora má vlastnosti, které jinde nenajdete.

Na co si před podpisem smlouvy dát pozor

Především uvažte výši úroku půjčky od soukromého investora. Záleží na vás, zda na tuto podmínku přistoupíte. Spolehlivý soukromý investor se však bude chtít zajistit ještě dalšími způsoby, aby měl jistotu, že půjčku skutečně budete splácet. Těmito způsoby mohou být například ručení nebo zástava, nejčastěji zástava nemovitosti. Pokud nemáte možnost tyto záruky poskytnout, nepočítejte se zapůjčením větší částky peněz. Navíc je zde riziko, že v případě nesplácení půjčky od soukromého investora můžete o zástavu přijít. Všechny podmínky najdete ve smlouvě, proto si pročtěte všechny její části doma v klidu a nic nepodepisujte pod tlakem nebo v časové tísni.

Dodržujte splátkový kalendář

Sjednali jste si půjčku od soukromého investora? Pak nezapomeňte včas hradit splátky. Sankce za nesplácení mohou být opravdu vysoké a půjčka by se vám velmi prodražila. Zvolte si takovou výši půjčky, kterou zvládnete včas uhradit, výši splátek, která pro vás bude únosná, a tvořte si současně také rezervu pro případ, že byste přišli o pravidelný příjem. Poskytovatelé půjček od soukromého investora dokáží proti dlužníkům postupovat velmi tvrdě.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *