Vymáhání peněz bez smlouvy. Znáte jistě situaci, kdy vás váš kamarád či příbuzný poprosí o výpomoc v těžké životní situaci. Která obnáší to, že dotyčnému půjčíte jistý finanční obnos. Ovšem pokud takto učiníte a nebudete se takzvaně jistit žádnou smlouvou. Může nastat problém v případě, kdy se váš kamarád či příbuzný nebude mít k tomu, peníze vrátit zpátky svému majiteli. Těžko pak budete u soudu prokazovat to, že vás dotyčný o finanční půjčku poprosil a peníze vám do dnešního dne nevrátil. Soudní tahanice, které budou tento spor řešit, nemusí mít vždy dobrý výsledek ve váš prospěch. Přitom by stačilo tak málo, sepsat při poskytnutí peněz jednoduchou smlouvu, kterou byste následným problémům mohli předejít.

Věřte, ale buďte opatrní!

Je jasné a pochopitelné, že se nechcete ocitnout v situaci, kdy svému dlouholetému kamarádovi, kterého znáte již řadu let. Nechcete předložit smlouvu o tom, že jste mu poskytli finanční půjčku, kterou chcete do toho a toho dne vrátit. Je pochopitelné, že si v této situaci každý řekne, že by vám přece něco takového člověk, kterého znáte téměř celý život, nemohl udělat. Ovšem opak je pravdou. Lidé, kteří se dostanou do finanční tísně.

Tedy do začarovaného kruhu plného dluhů, se velmi často snižují i k věcem, které by nikdy předtím neudělali. Pokud v těchto situacích, hrají roli například i děti je celá věc ještě více umocněna. Tito lidé z čistého zoufalství dělají zoufalé činy. Není se pak čemu divit, když prosíte svého kamaráda o vrácení půjčky a on si hraje na mrtvého brouka. V těchto případech pak budete lomit ruce nad tím, jak jste důvěřiví. Vždy platí pravidlo, co je psáno, je dáno.

Vymáhání peněz bez smlouvy – Jak z toho ven?

Pokud se celá záležitost promlčí, to znamená, že věc překročí tři roky, neuspějete ani u soudu. V případě, kdy dotyčného dáte k soudu ještě před promlčecí lhůtou. Nemusíte uspět ani s důkaz, kterými můžou být například SMS zprávy o tom, že vám váš kamarád či příbuzný píše, že vše, co si půjčil, také vrátí. Nemusí ovšem stačit ani svědectví třetí osoby. Kterou může být manželka poškozeného, zejména ne v případě, kdy nebyla u samotného předávání peněž. Vždy je tedy dobré nespoléhat se na to, že jistou osobu znáte již řadu let a naivně si myslet, že své peníze dostanete zpátky. Nejvíce se totiž můžete pojistit proti nepříjemnostem především sepsáním smlouvy o půjčce.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *