Nebankovní půjčky peněz. Tyto půjčky jsou půjčky, které poskytují finanční instituce zaměřené na půjčování peněz. Svyloučením bank (které logicky poskytují půjčky bankovní). Nebankovní půjčky mají oproti bankovním půjčkám řadu výhod, mezi které lze zařadit zejména:

  • dostupnost téměř pro každého zájemce o půjčku,
  • jednoduché a rychlé vyřízení bez zbytečné administrativy,
  • poskytnutí půjček bez nahlížení do registrů (Bankovního registru klientských informací, Nebankovního registru klientských informací, registru SOLUS).

Vedle výhod však samozřejmě existují i nevýhody tohoto typu půjček. Z nichž tou nejvýznamnější je vyšší úročení (oproti půjčkám bankovním). Což je způsobeno zejména jejich vyšší rizikovostí z hlediska věřitelů.

Nebankovní půjčky mají ještě jedno výrazné specifikum, kterým je způsob jejich vyřízení. Kdy pro jejich vyřízení nemusí být nezbytné dostavit se na pobočku vybrané společnosti, ale zpravidla je možné je vyřídit také:

  • prostřednictvím internetu – online půjčky,
  • prostřednictvím telefonu – SMS půjčky, půjčky po telefonu,

přičemž však jsou v tomto případě půjčovány pouze omezené finanční částky, u vyšších částek je třeba osobní setkání se zaměstnancem vybrané společnosti.

Nebankovní půjčky peněz – Kdo je poskytuje

Pokud již hovoříme o subjektech poskytujících nebankovní půjčky, pak se jedná o:

  • soukromé fyzické osoby – nabízejí půjčky buď samostatně, nebo prostřednictvím zprostředkovatelů (např. zprostředkovatelské portály). Přičemž tyto půjčky mohou být individuálně nastavené dle potřeb žadatele o půjčku. Ale je třeba být při jejich sjednávání přeci jen více obezřetný,
  • právnické osoby (společnosti) – půjčky dle univerzálně nastavených pravidel. Přičemž při využití známých a prověřených společností lze tyto nebankovní půjčky považovat za bezpečné.

Nebankovní půjčky tedy díky svým výhodám tvoří i přes svou vyšší cenu na finančním trhu České republiky velmi silnou konkurenci pro půjčky bankovního charakteru.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *