Co je bonita. Přišli jste na pobočku některé z bank se žádostí o úvěr a úřednice vás poslala domů s tím, že prostě na konkrétní finanční produkt nedosáhnete?  Pak jste se s bonitou setkali na vlastní kůžiTa vaše zrovna na úrovni nebyla. Kdyby ano, pak by vás banka s největší pravděpodobností neodmítla a vy byste získali solidní půjčku. Právě proto je třeba se na termín bonita soustředit a poukázat si na její konkrétní charakteristiky.

Definice bonity

Když bychom hledali nějakou unifikovanou definici termínu bonita, s největší pravděpodobností bychom se k ničemu příliš kloudnému nedostali. Každý si totiž představuje něco jiného. Obecně se hovoří o tom, že se jedná o míru schopnosti splácet u konkrétního dlužníka. Jestliže věřitel již na počátku potřebuje mít záruky v tom, že dlužník dostojí svým slibům, prověří si jeho schopnost splácet, tedy bonitu, a na základě tohoto faktoru se rozhodne, jestli úvěr poskytne, či nikoliv.

Jak posoudit bonitu?

Bankovní domy jsou zvědavé hlavně na závazky, které již momentálně máte. Jestliže žádnými nedisponujete, jste šťastná osoba. Bankovní dům k vám totiž bude přistupovat jako k důvěryhodnému subjektu a poskytne vám své služby.

Jestliže vaše jméno bude figurovat v některém z registrů dlužníků, už takové štěstí mít zcela jistě nebudete.

Co je bonita – Jak jí Lze zvýšit?

O nějakém spolehlivém způsobu zvyšování vlastní bonity nelze v reálném světě hovořit. Vy sami totiž přesně víte, jak na tom finančně jste. Pokud ne příliš dobře, již předem se můžete rozloučit s tím, že byste mohli u bankovních domů uspět. Ideální je získat kvalitní a stálé zaměstnání. Díky tomu pochopitelně budete mít pravidelný příjem, který je pro banky ukazatelem, na nějž berou ohled. Vaše bonita tak stoupne, a to mnohdy o 100 %. Díky tomu budete mít šanci získat některý z nabízených úvěrů.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *