Prodlužení půjčky, stále více lidí se ve finanční nouzi obrací na nebankovní společnosti. Jejichž produkty lépe naplňují jejich představy o půjčkách než nabídka tradičních bankovních domů. Tam, kde banky mají stanovena svá neměnná pravidla, lze s nebankovním poskytovatelem vždy diskutovat a dojít k oboustranně přijatelnému kompromisu.

Nebankovní půjčka snadno a rychle

Získat nebankovní půjčku je záležitost, která vám nezabere mnoho času a nestojí téměř žádné úsilí. Vlastně často postačí jen pár kliknutí na klávesnici počítače a je hotovo. Žádná potvrzení a kontroly, žádné dlouhé vyjednávání. Jediné podstatné je ujednání kolik a kdy vrátíte. Co se ale stane, když to nezvládnete podle původního plánu?

Jak vyjednávat s věřitelem

Zatímco v bance vám velký prostor pro dohodu, když jste bez peněz, nenechají, nebankovní společnosti s možnými potížemi už předem počítají. Proto mají již ve smlouvě většinou zakotvenu možnost požádat o prodloužení doby splatnosti půjčky, což se týká zejména půjček krátkodobých s jednorázovou splatností v řádech týdnů. Nemusíte vstupovat do složitých jednání, postačí jen informovat věřitele a odeslat předem stanovený poplatek – a vaše půjčka běží dál, aniž byste se dopustili prohřešku a byli považováni za neplatiče.

Není poplatek jako poplatek

Přestože s možností prodloužit si za finanční úplatu dobu splatnosti půjčky se setkáte téměř u všech nebankovních poskytovatelů, jejich podmínky jsou diametrálně odlišné. Zatímco u některých je poplatek stanoven ve stejné výši jako pokuta z prodlení, jinde seriózně nabízejí prodloužení půjčky za nižší cenu, čímž oceňují vaši snahu jednat fér. Bývá proto záhodno podívat se na ceník předem, protože stát se může cokoliv. Podmínkou pro prodloužení půjčky bývá také zpravidla fakt, že o něj požádáte dříve, než její splatnost vyprší. Pouze naprosto výjimečně umožňuje poskytovatel zažádat o prodloužení i u půjčky, jejíž splatnost již prošla.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *