Půjčky od vlastní rodiny mohou být záchranou číslo jedna. Člověk si tak nebude muset půjčovat u bankovních nebo nebankovních společností. Je potřeba ale přijmout zároveň i určitá rizika, která tato varianta přináší. Ačkoliv má půjčka od rodiny jisté výhody. Každá mince má dvě strany a půjčka od rodiny není výjimkou. Víte, jaké výhody a nevýhody s sebou přináší fakt, že si finanční prostředky půjčíte od své rodiny?

Výhody půjčky

  • Výhodou je úspora finančních prostředků. Při dobrých vztazích s rodinou po vás s největší pravděpodobností nebude od vás vyžadovat žádné úrokové sazby. Zkrátka vám půjčí finanční prostředky bez toho, aniž byste museli nějakou tu korunu přeplatit.
  • Další výhodou je možnost se pokaždé domluvit. V momentě, kdy nebudete splácet své finanční závazky bankovním nebo nebankovním společnostem, dříve nebo později na vás bude vyhlášená exekuce. To u vaší rodiny nehrozí, máte-li s nimi vynikající vztahy. Je ale dobré mít předem domluvené podmínky, aby se z odložení splátky nestalo pravidlo.
  • Žádné zbytečné vypisování podmínek. Ke všemu vám postačí jeden papír a předem jasně dané podmínky. Nemusíte mít vynikající bonitu. Kromě toho nebudete nikde podávat své osobní údaje.

Nevýhody půjčky od vlastní rodiny

  • Kvůli finančním prostředkům se pohádalo velké množství rodin. Pokud máte výborné vztahy, neznamená to, že se během půjčky od vlastní rodiny vaše vztahy nepokazí. To platí zvlášť ve chvíli, kdy porušujete předem domluvené podmínky. Ano, vaše rodina na vás exekutora nepošle. Neznamená to ovšem, že se nebudou zlobit.
  • Ve chvíli, kdy rodině dojdou finanční prostředky neboli rezerva, obrátí se ve vteřině na vás s tím, zda jim nemůžete půjčené finance vrátit dříve. Opět tak dochází k poškození vztahů, které mezi vámi jsou nebo byli.
  • Posledním důvodem je špatný pocit, a to pokaždé, co se uvidíte.

Předem tedy zvažte, jestli je půjčka nezbytně nutná a zda nemůžete situaci vyřešit jiným způsobem. Pokud je vaše odpověď ne, pak na řadu přichází další otázka. Je rodinná půjčka skutečně tím nejideálnějším řešením? Je pravda, že máte-li dobré vztahy, tato varianta je nejméně bolestivá.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *