Půjčka od soukromé osoby bývá v mnoha případech podvodná. Lidé využívají toho, že klienti, kteří žádají o finanční prostředky jsou v zoufalé situaci a potřebují pomoc. Klienti tak v daný moment nedokážou přemýšlet nad tím, co vlastně podepisují, a tak nemají problém podepsat i nevýhodnou smlouvu. Právě ta je může stát následně velké finance. Pokud si půjčujete finanční prostředky od soukromé osoby, buďte opatrní.

Půjčka od soukromé osoby? Opatrně!

Vyhýbejte se půjčkám, které nabízí čistě jen soukromá osoba. Všechny soukromé osoby nabízející půjčku musí být vedený pod firmou. Ze zákona tak musí splňovat několik kritérii. Jestliže hledáte pro sebe a svou rodinu vhodnou půjčku a začnou se vám do zpráv ozývat lidé, jež nemají v emailu uvedeno IČO a informace o firmě, nikdy na tuto zprávu neodpovídejte. Jedná se o soukromé osoby, jež vám slíbí poskytnutí půjčky i bez nahlížení do registru. Ano, nebankovní společnost bývá v tomhle ohledu mírnější, ale v žádném případě se nejedná čistě jen o soukromou osobu bez možnosti zjistit si informace o jeho firmě.

Dluhy ani registr neřešíme

Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, často lákají na zajímavé nabídky. Máte dluhy? Záznam v registru? Nic z toho nám nevadí. Stačí jen, abyste podepsal tuto smlouvu a peníze máte do 24 hodin na bankovním účtu. Poskytovatelé naléhají na podpis smlouvy takovou formou, že si jej ani klient nepřečte. Tato chyba ho následně stojí problémy i finance. Jde o lichváře. Každá slušná soukromá osoba nabízející půjčku musí být vedená pod firmou, která má povolení od České národní banky a splňuje tak potřebné kritéria.

Jak by to mělo vypadat?

Jak poznat, že jde o slušnou soukromou osobu, která vám chce skutečně pomoct? Obrátíte-li se na soukromou osobu, vyptávejte se na potřebné informace. Tou nejdůležitější je ta, že byste chtěli znát nebankovní společnost, kterou má registrovanou nebo pod kterou daná osoba pracuje. Dále si o dané společnosti zjistěte bližší informace, a to včetně recenzí. Těch naleznete v dnešní době na internetu mnoho. Společnost by měla splňovat pozitivní recenze, mít profesionální prezentaci s potřebnými údaji, měla by uvádět podmínky půjčky, včetně všech poplatků a mít přehlednou a jednoduchou smlouvu, které budou lidé rozumět i bez vzdělání.

Shrnutí

U nebankovní společnosti máte větší šanci na to, získat půjčku, pokud již máte nějaký ten negativní záznam v registru. V takovém případě vám svým způsobem nezbývá nic jiného než se obrátit na nebankovní společnost. Ta bývá vedená soukromými osobami. Právě tyto soukromé osoby společně s nebankovní společností si důkladně prohledejte. Zajímat by vás měly převážně recenze.

By admin