Půjčka bez jistiny. Rozhodujete se pro nějakou zajímavou půjčku? Pokud jste se ocitli v nepříjemné finanční situaci a tíží vás nedostatek prostředků, nic jiného vám s největší pravděpodobností nezbude, I proto se vyplatí vsadit na nějakou velmi výhodnou půjčku, která dokáže nabídnout dostatek peněz za výhodných podmínek. Zcela jistě je to možné, nicméně ne vždy se to podaří. Mnozí lidé hledají půjčku bez jistiny. Ta ale prakticky neexistuje, jak si v následujících řádcích ukážeme. Bez jistiny si zkrátka půjčit efektivně nelze?

Co je jistina?

V první řadě se vyplatí objasnit samotný termín jistina. Jedná se o celkovou sumu, kterou si půjčíte od banky. Nepočítají se do ní jakékoli poplatky a peníze pocházející z úrokové sazby. Jde prakticky o holou částku, kterou potřebujete a jakou poskytovatel udává, že nabídne. To znamená, že se bez jistiny nelze obejít. Typickou úlohu hraje například při hypotékách, kdy je splácena kombinovaně v konkrétních splátkách s úrokovou sazbou. U malých nebankovních půjček je tomu jinak.

Jistina se splácí zpravidla jako druhá

Ke splácení úroků dochází většinou ihned na počátku poté, co uzavřete úvěrovou smlouvu a začnete dostávat svým závazkům. Když splatíte všechny úroky, teprve se pustíte do samotné jistiny. Není na tom nic moc výrazně složitého. Stačí sledovat podmínky vaší půjčky a budete přesně vědět, jak na tom z hlediska samotného splácení konkrétních částek patřících k jistině nebo k úrokům vlastně jste. Vše musíte vědět na počátku před podpisem úvěrové smlouvy.

Půjčka bez jistiny – Pozor si dejte spíše na úroky

Problémy u jakékoli půjčky mohou způsobit úroky, jež jsou bohužel mnohdy neúměrně vysoké a člověka značně obtěžují. Jestliže o všem ale předem víte, bez problémů se s celou situací vypořádáte a máte jistotu. Půjčku bez jistiny tedy nehledejte a orientujte se hlavně podle výše přeplatku.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *