Půjčky všem, přes všechna dobrá předsevzetí, že vy se nepřiřadíte k těm, kteří se zadluží, či alespoň k těm, kteří se nerozumně zadluží, stát se může cokoliv. Reklama je mocná zbraň a útočí na nás odevšad. Zapnete televizi, slibují vám nejlepší půjčku na trhu, otevřete internet, všude jsou reklamy na nejlepší z nejlepších, nejlevnější, nejrychlejší půjčku. Vybíráte peníze – bankomat vás informuje o před schváleném úvěru, otevřete schránku, reklama se na vás doslova a do písmene vyvalí. Odoláváte? Přesto nemáte vyhráno.

Nezkušený = nejméně odolný

Mnozí poskytovatelé půjček útočí tam, kde předpokládají odpor nejmenší – na mladé lidi sotva odrostlé dětským střevíčkům. Studentům nabízejí bez požádání k účtům kontokorenty, ačkoliv jejich příjmy jsou zanedbatelné, přibývá produktů přímo inzerovaných jako studentské půjčky. Nebojí se poskytovatelé o své peníze? Ani náhodou, ono to, když bude nejhůř, rodiče vždycky zaplatí – konečně co jiného jim zbývá, pokud si doma nechtějí podávat dveře s exekutorem? Nejmenovaná banka obesílá dopisem své klienty z řad studentů, kterým píše: Chcete si pořídit nový počítač, lyže, nebo si vyrazit s kamarády? Bavte se a užívejte si hned, platit můžete později. Co mladí lidé uslyší raději? Tuto lákavou nabídku nebo věčné mentorování svých rodičů o nutnosti šetřit?

Půjčky, které jste nechtěli

Zaskočila vás poštovní zásilka, která obsahovala kreditní kartu s návodem, jak ji aktivovat, přestože jste nikdy o podobný produkt nestáli a nežádali? Běžné. Nevědomky a proti své vůli jste se právě stali dlužníky, a to i přesto, že kartu nepoužijete. Půjčka již vám byla poskytnuta. Nevěřícně zíráte na zůstatek na svém účtu, protože byste tam měli mít o několik tisíc méně? S největší pravděpodobností vám banka svévolně navýšila kontokorentní rámec a doufá, že příští měsíc utratíte a s úrokem zaplatíte i tyto peníze. Pokud se vám to nelíbí, braňte se efektivně a okamžitě. Osobně navštivte poskytovatele a nedejte se odbýt ani uchlácholit. A klidně se uchylte i k upozornění, že nebudete-li s výsledkem jednání spokojeni, půjdete si najít někoho jiného, kdo se o vaše finanční nároky postará k vaší spokojenosti

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *