Finanční trh aneb jak v dnešní době nenaletět při vyřizování půjčky. Finanční trh svým způsobem prochází každým rokem několika změnami. Pomocí těchto změn se stává pro klienta mnohem bezpečnější a důvěryhodnější. I přes to je ale zapotřebí být při žádostí o půjčku velice obezřetní. Neustále rostoucí bezpečnost a důvěra nutně neznamená, že musíte natrefit na výhodnou půjčku nebo seriózního poskytovatele půjček. Jak se říká ,,mějte oči na stopkách“.

Finanční trh s půjčkami aneb jak nenaletět?

Každý krok, který uděláte bude hrát obrovskou roli na vaši budoucnost. Pokud se rozhodnete pro nevýhodnou půjčku nebo neseriózního poskytovatele půjček, pak to může mít neočekávanou dohru. Rozhodně je dobré být opatrným člověkem už během samotného hledání poskytovatele půjček. Dále také při vyplňování žádostí.

Ověření poskytovatelé půjček

Jako první se snažte vyhnout všem neseriózním a nedůvěryhodným nebankovním společnostem, které nabízejí ,,výhodné půjčky“. U bankovních společností máte jistotu, že jde o seriózního poskytovatele půjček, jež musí splňovat právní legislativu vůči České národní banky. Pozor! Neznamená to nutně, že vám banka dá vždy ty nejlepší podmínky. Hlavní roli bude hrát výběr bankovní společnosti a vaše bonita. Každopádně si poskytovatele půjček řádně ověřte.

Vyřizování půjčky – Roční procentuální sazba nákladů

Musíte mít jasno v tom, kolik vás půjčka bude stát ročně. Mimo jiné je dobré si také ověřit, jaká bude konečná cena vašeho finančního produktu. O tento údaj se vám postará roční procentuální sazba nákladů (RPSN). Jde o údaj, který je důležitější než úroková sazba. Roční procentuální sazba nákladů je totiž údajem, který v sobě sčítá veškeré náklady půjčky, a to včetně všech skrytých poplatků. Tím se rozumí i poplatek za vyřízení půjčky.

Sliby, sliby a sliby! Důkladně si přečtěte smluvní dokumentaci

U stolu to mohou být sladké řeči. V konečném důsledku ale noční můra, protože vše, co vám personál poskytovatele půjčky nasliboval se následně nemusí objevit ve smluvní dokumentaci. Smluvní dokumentaci si řádně nastudujte a teprve poté podepište. Seriózní poskytovatelé půjčky nebudou mít problém s tím, že si smluvní dokumentaci k nastudování vezmete přes noc domů. Jestliže na podpis bude společnost nějakým způsobem vyvíjet nátlak, pak je dobré od tohoto procesu odstoupit.

Vyřizování půjčky – Finanční sankce v podobě úroku z prodlení

Je pochopitelné, že při vyřizování půjčky na tento pojem nemyslíte ani z jednoho procenta. Na druhou stranu je důležité znát úroky z prodlení. Jde o částku, kterou vám poskytovatel půjčky bude účtovat v případě pozdního zaplacení měsíční splátky. Finanční sankce a úroky z prodlení rovněž patří k opravdu důležitým parametrům, jež mohou půjčku nepříjemně prodražit.

Opravdu potřebujete půjčku a budete mít na měsíční splátky?

Na závěr si ověřte, zda budete mít finance na pravidelné měsíční splátky. Spočítejte si své příjmy a výdaje, a podle toho se odvíjejte. Zároveň si položte otázku, jestli je pro vás půjčka opravdu nezbytně nutná. Pokud ano a s výše uvedenými body jste již seznámení, pak postupujte podle nich.

By admin