Jak mohou partneři sloučit půjčky. Pokud vás zaujala nabídka na sloučení půjček, protože byste chtěli snížit finanční zátěž, zamyslete se nad tím, zda pro vás bude konsolidace výhodná. Sloučit můžete nejen své půjčky, ale i půjčky svého partnera. Konsolidaci půjček nabízejí bankovní i nebankovní instituce, rozhodně je z čeho vybírat a většina zájemců si svého poskytovatele dokáže najít.

Kdy uvažovat o sloučení půjček s partnerem

Pokud máte oba více půjček s různě vysokou úrokovou sazbou a odlišnými termíny splátek, takže musíte neustále kontrolovat, zda jste se s platbami neopozdili, a navíc máte pocit, že platíte na poplatcích příliš mnoho, měli byste o konsolidaci půjček vážně uvažovat. Počet půjček, které můžete jako partneři sloučit, je u různých poskytovatelů různý. Navíc můžete změnit i dobu splácení, zkrátit nebo naopak prodloužit, podle toho, o kolik budete chtít snížit měsíční splátku. Výrazně ušetříte na poplatcích i úrocích, budete splácet pouze jednu půjčku a ostatních půjček se tak zbavíte.

Sloučení půjček si promyslete předem

Zajímá vás, jak mohou partneři sloučit půjčky? Vše si sami nejdříve propočítejte. U každé půjčky, kterou byste do sloučení chtěli zahrnout, vynásobte výši nezaplacených splátek jejich počtem a přičtěte poplatky. Pokud je podmínkou půjčky sankce za předčasné splacení, přičtěte i ji. Nechte si připravit několik návrhů na konsolidaci svých půjček. I zde si spočítejte celkovou částku včetně poplatků. Porovnejte stávající půjčky s novými nabídkami. Pokud je nová nabídka podstatně nižší, měli byste v jednání o sloučení půjček pokračovat.

Jak to celé probíhá

Pro to, aby partneři mohli sloučit půjčky, musí být splněny požadované podmínky. Počítejte s tím, že budete muset doložit např. potvrzení o příjmu a smlouvy a výpisy ke stávajícím půjčkám. Pokud vše připravíte a vaše žádost bude schválena, nebudete se muset o nic dalšího starat. Splacení předchozích půjček za vás vyřeší poskytovatel a vy dostanete nový splátkový kalendář. Konsolidace je ideálním způsobem, jak mohou partneři sloučit půjčky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *