Jsou půjčky bezpečné? Půjčky bezpečné jsou, ale také být nemusí. Vše záleží na mnoha ohledech. Podle tohoto článku se můžete rozhodnout, zda je pro Vás daná půjčka bezpečná, nebo nikoli.

Podmínky stanovené ve smlouvě

Ve smlouvě jsou ukotveny základní podmínky půjčky. Podle nich můžeme rozhodnout, zda je pro nás půjčka výhodná, nebo nikoli. Vždy si dobře projděte úroky a spočítejte si, zda se půjčka vůbec vyplatí a vyřeší Váš problém. Také dávejte pozor na nenápadné dodatky, často psané malým textem.

Jsou půjčky bezpečné? – Jistota a schopnost vrácení půjčky

Tohle je nejdůležitější faktor pro zvážení půjčky. Půjčka Vám může dobře posloužit, ale vždy si musíme být jistí, zda ji dokážeme splatit i s úroky. Největším kamenem úrazu u půjček bývá právě neschopnost půjčku splatit. Často pak do hry vstupují další strany, jako je například exekutor. V horším případě můžete sáhnout po další, větší půjčce, což je velice nebezpečné.

Jak zjistit, že jsem schopný půjčku vrátit? Vše pramení z jistot. Jestli máme jistou práci, půjčku nebude těžké vrátit. Jestli máme vratkou práci, půjčka může být mírně riskantní. Jestliže žádnou práci nemáme, půjčku je lepší si nebrat. Vždy tedy záleží na dlouhodobějším zdroji peněz.

Důvod půjčky

Důvod půjčky je také při rozhodování důležitý. Jestliže jde například o jednu mimořádnou nouzovku, půjčka příliš riskantní není. Je ale hloupost půjčkou pokrýt například denní náklady, které tu budou stále a jedna půjčka nám nic nevyřeší. Na druhou stranu případy, kdy jsme se dostali do nečekané nouze, ale víme, že se daná nouze opakovat nebude, jsou pro půjčky vhodné. Přesto všechno by půjčka měla být až poslední volbou pro řešení našeho problému.

Z těchto pravidel vyplývá, že z půjčky nemusíme mít žádné obavy, jestliže se na začátku dobře ujistíme, zda je pro nás půjčka správnou volbou a zda naši vybranou půjčku dokážeme s ohledem na budoucnost správně vrátit.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *