Jak se zbavit dluhů. Samozřejmě nejlepším způsobem, jak se potíží s dluhy zbavit, je nenadělat si žádné dluhy. To se však podaří jen málokomu. Kolem nás je stále více věcí, o kterých si myslíme, že je nutně potřebujeme, a pokud na ně okamžitě nemáme prostředky, prodejci a finanční ústavy nám rádi nabídnou půjčku. Vždyť půjčit si je tak snadné. Jenže lehkost, s jakou můžete půjčky získat, sebou nese i velká rizika. Pořídíte si věci, které chcete, a najednou zjistíte, že kvůli splátkám máte problém vyjít od výplaty k výplatě a o úsporách nemůže být ani řeč. V tom případě je nejvyšší čas prozkoumat, zda byste někde nemohli ušetřit a finančních problémů se zbavit.

Jaká je vaše skutečná schopnost splácet?

Poskytovatel půjčky si vaši schopnost splácet prověřil a půjčil vám, ale vy přesto s penězi nevycházíte? Skutečnost se může od hodnocení velice lišit. Poskytovatel nemusel projít veškeré registry ani nevzal v úvahu všechny vaše potřeby (například zdravotní péči nebo nákladné koníčky členů rodiny). Nemáte na splátku, zalíbila se vám nějaká novinka a vy byste ji chtěli? Určitě najdete poskytovatele, který vám umožní další půjčku, a rychle se octnete v kolotoči splátek, ze kterého se pak těžko budete dostávat ven. Lehkomyslnost se v případě půjček rozhodně nevyplatí.

Jak se zbavit dluhů – Nejčastější chyby dlužníků

Co byste určitě neměli dělat, abyste se do finančních potíží, zaviněných neuváženými půjčkami nedostali? Nenechte si vnucovat nejrůznější a nepotřebné půjčky, a to ani vlastní bankou. Na dluh nepořizujte věci, které nemají trvalý charakter, např. dárky nebo dovolenou. Chcete-li vlastnit kreditní kartu, používejte ji jen jako rezervu a vždy dodržte bezúročné období. Vytvořte si rezervu ve výši alespoň tří splátek ke každé půjčce. Tušíte-li, že se dostanete do problému se splátkami, řešte situaci ihned, jednejte s věřiteli, ideálně písemně, a pokuste se o odklad nebo úpravu splátek. Snažte se vždy projevit zájem o řešení.

Když už nevíte, jak situaci řešit

Pokud vám vaše situace připadá bezvýchodná, nezoufejte. Vždy se ještě můžete obrátit na odborníky a pokusit se najít řešení s nimi. Na žádost o oddlužení a osobní bankrot je ještě čas, nejdříve zkuste využít nabídku bezplatných právních poraden, které najdete v každém větším městě. Jejich pracovníci se pokusí najít společně s vámi řešení, které by vás co nejméně poškodilo. Samozřejmě nejlepší je takové situaci předejít a finance a dluhy udržet pod kontrolou.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *