Češi a půjčka? Na co si obyvatelé našeho státu nejčastěji půjčují? Pokud si člověk uvažuje nad půjčkou, měl by přemýšlet do budoucna, zda tento finanční závazek dokáže bez problémů splácet i několik let. Zároveň je dobré si odpovědět na otázku, jestli vůbec půjčku člověk skutečně potřebuje. To se bude odvíjet od toho, na co půjčené finance využije. Prozradíme vám, na co si Češi nejčastější půjčují peníze. V mnohých případech se budete divit.

Češi a půjčka? Zadlužená je téměř každá domácnosti

Zadluženost v České republice každým rokem stoupá. Půjčka je ale stále pro některé občany zlým snem. Ve finále vždy záleží na tom, na co člověk půjčené peníze potřebuje. Pokud je důvodem bydlení nebo automobil, pak se dá tento finanční závazek zcela pochopit. Pochopitelně u automobilu musí dávat půjčka smysl. Co je tím myšleno? Jsou-li peníze využitý na koupi automobilu k účelům podnikání, pak by se dala půjčka označit za správné řešení.

V opačném případě se jedná o nesmyslný krok. Výjimkou jsou časté daleké cesty, Jestliže bydlíte na vesnici a odvážíte děti do školy nebo automobil využíváte k práci a ne přímo k podnikání, opět můžeme tento krok označit za rozumný. Co se týče bydlení, s největší pravděpodobností budete souhlasit s tím, že jde rovněž o rozumné řešení. Hypoteční úvěr nebo půjčka na vybavení domácnosti je dnes běžnou záležitostí, která se vyřizuje na denní bázi.

Nerozumné půjčování financí nezná meze

Podíváme-li se ale na nerozumné půjčování financí, zůstává některým lidem mnohdy oči pro pláč. Na co si Češi často půjčují peníze? Kromě bydlení a koupě automobilu se na seznamu nachází také koupě vánočních dárků, dovolená nebo nákup na splátky. Pod kategorií nákupu na splátky myslíme věci, jež člověk nepotřebuje. K těm se dají zařadit drahé mobilní telefony, herní konzole nebo jiná předražená elektronika. U dovolených člověk musí počítat s tím, že zážitek vám během 7 až 14 dnů skončí. Půjčku ovšem budete splácet klidně i několik let.

Půjčovat si na Vánoce? Pokud si už teď musíte půjčovat finance na Vánoce, jak situaci chcete řešit další roky? Každou jednotlivou půjčku je dobré předem zvážit. Sdělte si, na co peníze potřebujete a zda je pro vás daná věc opravdu potřebná.

By admin