Jak ušetřit na povinném ručení? Stále to jde, pokud víte, jak na to!. Před několika lety pravděpodobně nikdo nepočítal s tak vysokým počtem automobilů v České republice. Od velkého množství automobilů se odvíjí také neustále stoupající počet dopravních nehod během kalendářního roku. Je to pochopitelné, protože řidičský průkaz a koupě prvního automobilu je relativně dostupným zbožím. Jak ušetřit na povinném ručení, které má s nehodovosti úzký kontakt?

Jak ušetřit na povinném ručení?

Možná to bude znít divně, ale prvním tipem, jak ušetřit na povinném ručení je výběr správného automobilu. Co si máte pod tímto bodem představit? Jednoduše to, že při koupi automobilu nebudete koukat na výkon a obsah. Čím vyšší bude obsah automobilu, tím dražší bude povinné ručení. Zkuste se na začátku své řidičské ,,kariéra“ poohlédnout po menším obsahu s nižším výkonem. I díky správnému výběru automobilu ušetříte i několik stovek až tisíc korun ročně.

Povinné ručení si uzavřete buď to u profesionálního pojišťovacího agenta nebo prostřednictvím online vyhledávačů. U online vyhledávačů buďte ale maximálně obezřetní. Každý klient uzavírá nejlevnější možné povinné ručení. Je potřeba se ale dívat na obsah pojištění. Levné povinné ručení nemusí nutně znamenat úsporu financí a výhru. Pokud bude vámi uzavřená pojistka plnit pouhých 50 milionů korun, nemusí vám to v případě velké dopravní nehody stačit. Zbylou částku tak zaplatíte vy. Pamatujte si, že nejlevnější produkt tedy nutně neznamená plnější peněženku, co se týče úspory. V konečném důsledku zjistíte, že i při uzavření dražšího povinného ručení jste vyhráli.

Třetím tipem na úsporu financí je uzavření povinného ručení a zaplacení na jeden kalendářní rok. Pokud budete platit povinné ručení čtvrtletně nebo pololetně, automaticky se vám celková výše částky zvýší. Nejvýhodnějším balíčkem je bezesporu roční platba. Posledním tipem, jak ušetřit na povinném ručení je nechat napsat pojistku na své rodiče, kteří během svého života nasbíraly maximální bonusy.

Na povinné ručení nezapomínejte

Mnohdy řidiči jezdí i bez povinného ručení. Jak už název napovídá, skutečně se jedná o povinné ručení, na které by se nemělo zapomínat. Jednak můžete zaplatit celou škodu v případě nehody a jednak si na vás úřady mohou došlápnout a poté vám udělit pokutu.

By admin