Půjčky od státu na bydlení. V současné době je stavění nových domů velmi oblíbené především u mladých rodin. Není se čemu divit, jelikož každý se chce osamostatnit a najít si nové hnízdo, kde bude trávit svůj čas. Pokud počítáte s tím, že by vám mohl finančně pomoct i stát, pak samozřejmě máte šanci. Požádat si totiž můžete o speciální úvěr týkající se právě realizace nového bydlení. Jen nesmíte mít více než 36 let a zároveň musíte pečovat o dítě, jehož věk nepřesáhl hranici 6 let. Jak na ostatní záležitosti okolo půjčky se dozvíte v následujících řádcích.

Možnosti využití peněz z půjčky

Na co všechno je možné finanční prostředky z půjčky využít? Rozhodně se nemusí jednat pouze o stavbu nového objektu. Výbornou volbu představuje půjčka i v případě komplexnější rekonstrukce nebo nákupu nemovitosti. Jen je třeba si dát pozor, aby nově pořizované bydlení fungovalo jako vaše trvalé bydliště. Musí být také mimo území, jež je ohrožováno záplavami. Tuto skutečnost musí doložit potvrzení od vodoprávního úřadu.

Co je zapotřebí při řešení žádosti?

V první řadě je nezbytné vyplnit příslušný formulář sloužící jako žádost o úvěr. Nejde o nic náročného. Zapotřebí v něm je prakticky pouze identifikovat jak samotného žadatele, tak případně také dítě. Jinak je nutné doložit i příjem žadatele. V žádném případě tedy nejde o půjčku bez doložení příjmů, jak by se na první pohled některým mohlo zdát. Žádosti se podávají směrem ke Státnímu fondu rozvoje bydlení.

Půjčky od státu na bydlení – Kolik peněz lze získat?

Celková výše úvěru je dána přesným rozmezím finanční sumy. Jedná se o částku začínající na 50 000 korunách a končící na 600 000 korunách. Důležitou roli hraje pochopitelně také výše rokové sazby. Ta je fixována po dobu 5 let. Stanovena je na hranici 1,46 % p. a. Půjčit si tak můžete za velmi solidních podmínek s tím, že přeplatíte minimální finanční částku.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *