Jak začít investovat do nemovitostí? Nemovitosti mohou být cenným doplňkem investičního portfolia. Jsou také skvělým způsobem, jak zhodnotit své investice, bez ohledu na to, jakému typu investování do nemovitostí se věnujete.

Co je třeba vědět o investování do nemovitostí

Investování do nemovitostí je v očích mnoha nových investorů vrcholem investičních úspěchů. Na rozdíl od akcií a dluhopisů lze na nemovitosti sáhnout a stát na nich bez ohledu na podmínky na trhu. Když se trh propadne, stále máte kus planety, který se nikam neztratí.

Pokud si ale myslíte, že hodnota nemovitostí může pouze růst, tak se mýlíte. Pokud nemovitost chátrá nebo oblast přestane být oblíbená, může dojít k menším výnosům nebo dokonce ke zhroucení hodnoty nemovitosti. Na rozdíl od akcií musíte nemovitost udržovat – ať už to děláte sami, nebo si někoho najmete. Musíte platit další výdaje, jako jsou daně a pojištění, i když nedosahujete zisku.

Přestože nemovitosti mají tendenci udržet si určitou hodnotu i v nejhorších časech, není to sotva jistota. Stejně jako u každého druhu investice je důležité znát trh s nemovitostmi. Konkurenci, potenciální klienty a potenciál příjmů z vaší nemovitosti.

Proč investovat do nemovitostí?

Obecně se trh s nemovitostmi vyznačuje nízkou volatilitou, zejména ve srovnání s akciemi a dluhopisy. Nemovitosti mohou zvýšit rizikový a výnosový profil portfolia investora a nabídnout konkurenceschopné výnosy s ohledem na riziko.

Zajištění proti inflaci

Schopnost nemovitostí zajistit se proti inflaci vyplývá z pozitivního vztahu mezi růstem hrubého domácího produktu (HDP) a poptávkou po nemovitostech. S růstem ekonomiky poptávka po nemovitostech zvyšuje nájemné a to se následně promítá do vyšší hodnoty kapitálu. Nemovitosti proto mají tendenci udržovat kupní sílu kapitálu. Tím, že část inflačního tlaku přenášejí na nájemce a část inflačního tlaku v sobě zahrnují v podobě zhodnocení kapitálu.

4 způsoby, jak můžete začít investovat do nemovitostí

  1. Spekulace s pozemky – Spekulace s pozemkem nastává, když koupíte pozemek s úmyslem jej dále prodat, a to buď celý, nebo po částech. V některých oblastech země můžete vlastnit pozemek. Ale prodat práva na vodu nebo nerostné suroviny jiným subjektům. Jako jsou těžební společnosti nebo společnosti těžící ropu a zemní plyn.
  2. Krátkodobé pronájmy – Jsou skvělým způsobem, jak si přivydělat peníze. S volnými domy nebo vedlejšími obytnými jednotkami, které již máte na svém pozemku. Při krátkodobém pronájmu na noc nebo na týden si můžete velmi vybírat, kdo dostane klíče. Můžete také potenciálně dosáhnout výraznějších výnosů než při běžném pronájmu bytů.
  3. Velkoplošné pronájmy obytných nemovitostí – Na rozdíl od pronájmu malých obytných nemovitostí jsou pronájmy většího rozsahu obecně poměrně volnou záležitostí. Často se jedná o větší bytové domy nebo bytová společenství s jedním vlastníkem nebo dokonce o portfolio bytových domů. Pokud nemáte k dispozici značné množství hotovosti, budete do těchto nemovitostí investovat v rámci investiční skupiny. Skupinu může tvořit několik přátel, kteří mají také hotovost na investice. Nebo firma, která vám umožní koupit podíl na developerském projektu.
  4. Komerční nemovitosti – Vložit peníze do komerčních nemovitostí může znamenat mnoho různých věcí. Můžete si postavit malý sklad nebo si koupit řadu prázdných skladů v průmyslovém parku. Miniaturní nákupní středisko nebo dokonce kancelářskou budovu. Pronájem každé z těchto nemovitostí vyžaduje jiný druh dovedností. V konečném důsledku mají komerční nemovitosti obvykle vyšší hodnotu než rezidenční nemovitosti a často přinášejí vyšší nájemné.

Nemovitosti mohou být rozumnou investicí, která má potenciál zajistit stálý příjem a budovat bohatství. Přesto je jednou z nevýhod investování do nemovitostí nelikvidita. Na rozdíl od transakce s akciemi nebo dluhopisy, kterou lze uskutečnit během několika sekund. Může uzavření transakce s nemovitostmi trvat měsíce.

Stejně jako u každé jiné investice mějte realistická očekávání a před jakýmkoli rozhodnutím si nezapomeňte udělat průzkum.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *