Účelová půjčka. V současnosti existuje na trhu spousta půjček, které se vyznačují především tím, že jejich poskytovatelé nevyžadují informace o účelu využití nabytých peněz. Není se čemu divit, klientsky jsou takovéto úvěry mnohem jednodušší. Spousta lidí totiž slyší na to, že si mohou půjčit bez uvádění jakýchkoli detailů o tom, jak vlastně hotovost využili. I přesto je ale nutné upozornit na některé účelové půjčky, jichž také na trhu několik najdeme.

Klasické bankovní hypotéky

Půjčky na bydlení jsou z hlediska účelovosti využití finančních prostředků poměrně frekventované. Není se čemu divit, jelikož bankovní domy počítají pochopitelně s tím, že si jejich klienti půjčují hotovost výhradně na nákup nemovitosti, stavbu nového objektu anebo na rekonstrukci stávajícího bydlení. Hypotéky jsou vázány objektem v každém případě. Důležitou roli hraje zejména odhadní cena objektu, podle které se řeší jak výše půjčených peněz, tak i zástava. U nebankovních hypoték označovaných jako americké se s účelovostí většinou nesetkáme.

Úvěry ze stavebního spoření

Pokud si chcete půjčit s jednotnou unifikovanou úrokovou sazbou, kterou budete mít po celou dobu splácení půjčky, volte úvěr ze stavebního spoření. Alternativy zde existují dvě. První je klasický standardní úvěr ze stavebního spoření. U toho je třeba mít ale naspořeno minimálně 40 % cílové částky stavebního spoření. Druhou možnost představují překlenovací úvěry, kde lze začít i na nule z pohledu vlastních prostředků.

Účelová půjčka – Leasing a půjčky na auto

I úvěry určené na nákup vozu jsou účelové. Prostě a jednoduše si musíte koupit konkrétní automobil. U leasingu je situace poněkud odlišná, jelikož vůz patří dlouhou dobu leasingové společnosti a až následně dochází k jeho kompletnímu odkupu. Zpočátku tedy za vás bude platit leasingová společnost i pojištění vozu a další náklady.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *