Půjčky od nebankovních poskytovatelů. Schází na vašem účtu hotovost, kterou, zdá se, nezbytně potřebujete? Řešením z nejsnadnějších bývá půjčka. Podstatné ovšem je, kolik schází a jak rychle, budete tuto částku schopni vrátit. Od těchto základních skutečností se odvíjí rozhodovací proces, zda se obrátit se svou žádostí na banku či nebankovního poskytovatele.

Výše půjčky, splácení

Prvním podstatným parametrem je požadovaná suma. Banky mají nastaven vždy minimální limit a méně peněz vám zkrátka nepůjčí. Máte pak na výběr – zadlužit se více, než je nutné, nebo jít někam jinam. Co je třeba také zvážit, je splácení. Zatímco banky vždy stanoví splátkový kalendář a předčasné splacení bývá často zatíženo poměrně vysokými poplatky, nebankovní společnosti mívají nastaveny různé parametry – často si lze dohodnout dle vlastních potřeb jednorázové splacení celé částky nebo postupné splácení.

Půjčky od nebankovních poskytovatelů – Cena půjčky – RPSN

Na tomto světě není nic zadarmo, peníze dělají peníze a půjčky jsou byznys, který vynáší již po staletí. Chcete si půjčit? Zaplatíte za to. Kolik, to už je ale věc i vaší vlastní volby. Obecně se soudí, že bankovní půjčky jsou levnější, což už ovšem dávno není jednoznačnou pravdou. Poskytovatelů půjček se na trhu pohybuje takové množství, že konkurence tlačí ceny dolů – alespoň u seriózních poskytovatelů. Vysoké náklady s půjčkou spojené známější jako RPSN jsou nejen zbytečnou zátěží pro vaši peněženku, ale také známkou ne zcela férového přístupu.

Kdy se nebankovní půjčka (ne)vyplatí?

Výhodná je nebankovní půjčka jednoznačně tehdy, když si potřebujete půjčit rychle, jednorázově, s možností sami rozhodnout o svých splátkách. Určitě se ale nedejte zbytečně nalákat bombastickou reklamou (zaplacenou penězi dlužníků) o rychlé pomoci před výplatou – výsledkem by byl jen ještě větší mínus příští měsíc. Nebo se chcete se na nebankovního poskytovatele obrátit proto, že v bance vás odmítli? Než to uděláte, přemýšlejte chvíli PROČ! Třeba má pravdu banka a VY se mýlíte!

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *