Možnost získat peníze před výplatou rychlým úvěrem.
Většina lidí už zažila situaci, kdy žila tzv. n „From one payday to another“. Rodičům se občas nelehká situace rodinného rozpočtu brání vytvoření dostatečné finanční rezervy na pokrytí neplánovaných výdajů. Existuje možnost, že budete povinni zaplatit dodatečné peníze za spotřebu elektřiny, vody nebo může se stát, že vaše rodina bude tento měsíc vyžadovat více než obvykle. A tak jen nepatrná částka chybí do výplaty o několik tisíc. Ačkoli to není příjemné, nemáte vlastně důvod k pocitu studu, protože tato situace postihuje tisíce lidí v Česku každý měsíc.
Existuje možnost řešit tyto situace například tím, že… Mikropůjčkou se myslí drobný úvěr. Mikropůjčky jsou lákavé tím, že vám umožňují získat půjčku na krátkou dobu a za nízký poplatek. Není potřeba předložit informace o výši příjmu ani mít někoho, kdo by ručil.

Peníze před výplatou – Rizika

Ano, přestože se zdá, že to je bezchybné, vždy se najde nějaká chyba. Při opožděných nebo neuhrazených platbách se projeví chyby, které byly učiněny při poskytování těchto půjček. Mohou vás snadno dostat do finančních problémů, a dokonce i do situace, kdy jste nuceni čelit soudním výkonům. Pokud věřitel svěří případ exekuční společnosti, budou vám účtovány poplatky za tuto službu.
Když vám například půjčí 4000 Kč a vrátíte tuto částku do jednoho měsíce, budete muset zaplatit úrok ve výši 800 Kč.
Když si půjčíte 20 000 Kč ve spotřebitelském úvěru u banky, průměrné roční náklady budou obvykle mezi 18 až 20 procenty. Nicméně, u mikropůjček může dosahovat i 8500 procent. Tato vysoká úroková sazba je způsobena tím, že nemusíte mít žádného ručitele. Očekává se, že budete schopni částku rychle splatit a budete mít peníze ihned k dispozici.
Dle mého názoru by bylo vhodnější, kdyby vám peníze mohla poskytnout někdo z rodiny nebo blízký přítel. Který bude schopen pochopit vaši situaci a bude schopen peníze půjčit. Pokud však nemáte možnost takovou půjčku využít, doporučuji vám pečlivě zvážit její výhody a nevýhody a především zvážit, zda budu schopen ji určitě splatit v krátkém časovém horizontu. Pokud se rozhodnete zjistit si co nejvíce informací o společnostech, které tyto půjčky poskytují, měli byste pečlivě vybrat a důkladně prostudovat jejich smluvní podmínky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *