Refinancujte svou hypotéku a ušetřete, dát dohromady dostatečnou částku nebo získat úvěr na nákup vlastní nemovitosti byl dříve značný problém. Díky nejrůznějším hypotékám má šanci pořídit si vlastní nemovitost skoro každý. Hypotéka je velice výhodný produkt pro získání vlastního bydlení, musíte si ovšem vybrat takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám. Nechte si udělat více nabídek nebo využijte služby různých hypotéčních kalkulaček, a pak se teprve rozhodujte.

Vybrali jste si špatně? Refinancujte!

Co však dělat v situaci, kdy jste si nevybrali tu nejvýhodnější hypotéku, nyní vidíte produkty s mnohem lepšími podmínkami, než které máte vy, a chtěli byste situaci změnit? I to lze udělat – díky refinancování hypotéky. Přesunete svou hypotéku k jiné bance, která vám nabídne nižší úroky a sníží tak vaše splátky nebo zkrátí dobu splácení. Můžete tak ušetřit velké částky, vždyť hypotéku budete platit deset, dvacet nebo dokonce 30 let. Proto se vyplatí refinancování hypotéky řešit včas.

Končí vám doba fixace? Refinancujte svou hypotéku a ušetřete

Hypotéku jste uzavřeli za určitých podmínek. Kromě úroku, nejrůznějších poplatků a podobně jste také volili určitou dobu fixace, tedy dobu, po kterou úroky zůstanou ve stejné výši. Doba fixace může být na různý počet let, to je potřeba vědět přesně a právě tuto dobu si hlídat. Při skončení fixace totiž můžete hypotéku refinancovat bez jakýchkoli sankcí a výrazně tak ušetřit. Zajímat se o možnost změny byste měli cca půl roku před vypršením fixace.

Jak refinancovat

Když se blíží konec fixační doby, zjistěte si aktuální nabídky na trhu. K tomu lze využít hypotéční kalkulačky, navštívit weby jednotlivých poskytovatelů nebo se obrátit na některého z finančních poradců. Někdy nabídne refinancování vlastní banka, protože se obává, že odejdete ke konkurenci. Pokud ne, refinancování hypotéky bez problémů získáte nejen od bank, ale i nebankovních společností. V každém případě zauvažujte nad možností refinancování a nenechte se odradit – vždyť pro sebe můžete jedině získat!

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *