Do čeho investovat peníze? Máte-li k dispozici přebytečné finanční prostředky, jistě přemýšlíte, jakým způsobem je nejlépe zhodnotit. V následujícím článku se podíváme na některé možnosti, které se vám nabízí a zaměříme se na jejich hlavní výhody a nevýhody.

Zapomeňte na spoření pod polštářem

Pokud máte k dispozici větší množství volných peněžních prostředků, které v krátkodobém horizontu nepotřebujete využívat, to nejhorší, co s nimi můžete udělat je nevyužití jejich potenciálu. Když peníze uložíte do domácího sejfu, připravujete se o možnost získání lukrativního zhodnocení. Navíc riskujete část jejich hodnoty z důvodu inflačních vlivů. Ačkoliv se tedy prosté uložení peněz jeví jako nejjednodušší varianta, rozhodně pro vás není dlouhodobě nejvýhodnější.

Do čeho investovat peníze – Spořící účty

Pokud je váš přebytek peněz objemově menší a vy nehodláte věnovat rozborům výhodnosti investice příliš času, pak je pro vás ideální variantou volba spořícího účtu. Tyto účty mohou nabývat různých podob. Může se jednat o klasické spořící účty, které automaticky získáte se založením osobních účtů u většiny bank. Tyto varianty také nejsou příliš výhodné z důvodu nízkých úroků, na druhou stranu máte peníze kdykoliv k dispozici a můžete je jednoduše vybrat.

Vybrat si můžete ale i produkty, které nabízejí vyšší úroky. Pokud peníze nepotřebujete mít okamžitě k dispozici, nabízí se jako vhodná alternativa například stavební spoření nebo v dlouhodobém horizontu penzijní připojištění. Kromě vyšších úroků můžete v těchto případech dosáhnout také na státní podporu, která vaše úspory rozšíří.

Do čeho investovat peníze – Nemovitosti

V tuzemsku je velmi oblíbeným způsobem investování nákup nemovitostí. V těchto případech získává majitel příjem za pronájem, anebo může nemovitost zhodnotit prodejem za vyšší než původní pořizovací cenu. Na rozdíl od předchozích možností je spekulace nad cenou nemovitostí poměrně náročným procesem. Který vyžaduje určité znalosti a schopnosti a určitě není určen pro každého.

Další investice

Zmíněným výčtem samozřejmě možnosti investic a zhodnocování vašich finančních prostředků nekončí. Pokud jste ochotní věnovat čas studiu zákonitostí trhů máte velké množství příležitostí k realizaci vašich investic. Můžete tak investovat do akcii, dluhopisů, měn, komodit nebo třeba zlata. Je však nutné vzít v potaz, že dynamika jednotlivých trhů je velmi proměnlivá a k tomu, abyste byli schopní se dobře orientovat a proklestit si cestu k potenciálnímu zisku, je nutné věnovat spoustu času studiu.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *