Půjčka na mateřské aneb jak co nejrychleji ven z problémů. Mateřská dovolená patří k radostným obdobím života. Po finanční stránce už tomu tak být nemusí. Co když je jediným východiskem ze svízelné situace půjčka? Kde a za jakých okolností si půjčit?

Ideální řešení v podobě nebankovní půjčky

V první řadě je nutné si rozmyslet, kolik si chcete půjčit. Často na maminky na mateřské dovolené cílí tzv. mikropůjčky. To jsou půjčky od nebankovních společností na kratší časový horizont v řádu několika tisíc. Při porovnání jednotlivých nabídek zjistíte, že některé jsou výhodné i proto, že za ně neplatíte žádný úrok či poplatky. Kolik si půjčíte, tolik vrátíte, jednoduše řečeno.

Nevýhodou je to, že podobná půjčka stačí na řešení nenadálé události typu rozbitá pračka. Za úvěr ve výši několika tisíc korun už ale nevyřešíte jakékoli náročnější opravy na bytě například. Je tak proto možné si půjčit i vyšší sumu.

Nebankovní půjčky mají tu výhodu, že si je sjednáte sami online a peníze získáte ihned. Není tak problém se po podání žádosti přes internet dostat i k vyšším sumám. Je však nutné si uvědomit, že půjčku je nutné splatit řádně a včas. Postihy za nesplácení mohou být značně tvrdé, sankce dosahují nemalé výše.

Půjčka na mateřské – Složitější pravidla od bank

Podobně vám může s dobrou úvěrovou historií vyjít vstříc i vaše banka. Na běžném účtu lze využít tzv. kontokorent, tedy zjednodušeně řečeno možnost „jít do minusu“. Ačkoli se nejedná o klasickou půjčku, při mateřské je to jedna z možností, jak překlenout problémové období.

Banka má ale samozřejmě ve srovnání s nebankovní společností mnohem striktněji nastaveno, komu chce půjčit a komu nikoli. Tzv. bonita klienta vypovídá o tom, zda je později schopný své závazky plnit. Klasický spotřebitelský úvěr je pro maminky na mateřské proto u banky jen velmi těžko dostupný.

Nebankovní půjčka online je proto často jediným řešením, jak se dostat z finančních potíží, případně dokonce zajistit základní chod domácnosti, pokud zůstala žena s dítětem sama.

By admin