Půjčit si, či nepůjčit, to je to, oč tu běží, každému z nás už se to stalo. Zatoužili jsme po něčem, na co naše peněženka v dané chvíli nestačila. V takové situaci pak záleží na každém z nás, jak s ní dále naloží.

Obecně se dá postupovat dvěma možnými způsoby. Půjčit si, nebo danou věc oželet minimálně po tak dlouhou dobu, než se nám na ni podaří ušetřit. Což, abychom byli objektivní, klidně může znamenat, že se jí nedočkáme nikdy. Bývá tedy v těchto případech půjčka tím správným či dokonce ideálním řešením?

Opravdu jste si jistí?

Cesta potenciálních dlužníků za penězi obvykle začíná v bance. Ne každý tady ale uspěje. Banky stále mají poměrně přísná pravidla a nároky na příjmy a finanční minulost svých klientů. Odcházíte s nepořízenou? Než začnete kout plány, kde a jak přijít k penězům jinde, zamyslete se nad tím, proč vám banka nechce půjčit. Opravdu jste přesvědčeni o tom, že dokážete zhodnotit své možnosti splácet lépe než finanční odborníci?

Půjčit si, či nepůjčit – Proč banka řekla ne

Důvodů, proč banka odmítla vaši žádost, může být v zásadě několik. Buď nemáte na požadovanou půjčku dost vysoký příjem, nebo nahlédnutí do registru dlužníků odhalilo nějakou nepěknou skutečnost ve vaší minulosti či přítomnosti. Pokud se nad tím zamyslíte skutečně bez emocí – jestliže jste předlužení nebo hrozí, že nebudete mít na splátky – je rozumné půjčovat si peníze?

Bankovní ne neznamená stop

Pokud jste dospěli k názoru, že banka se mýlí a pravdu máte vy – své dluhy máte pod kontrolou, splátky vyřešíte ke spokojenosti všech a problémy se splácením, které jste měli dříve, byly jen náhodné a opakovat se nebudou, máte i poté, co vás banka odmítla, stále ještě možnost obrátit se se svou žádostí do nebankovní sféry. Vybírejte však velmi obezřetně a zkuste se objektivně zamyslet nad tím, kde jste v minulosti chybovali, neboť když si nepřiznáte svou chybu, zákonitě uděláte další.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *