Poradna při finanční tísni není převratnou novinkou. Již řadu let poskytují své služby zájemcům ve všech větších městech republiky. Bohužel, mnozí stále ještě nepochopili jejich původní význam obsažený ve slově poradna – tj. poradit, poradit dříve než bude každá rada drahá, dříve, než nastane situace, kdy už se nic poradit nedá…

Ptejte se, zvažujte své možnosti, konzultujte…

Máte pocit, že se vás to netýká, že finanční tíseň není něco, co by tížilo právě vás? Že dokážete sami vyřešit každý finanční karambol, který na vás v životě čeká? Budiž vám přáno, ale… Víte, že jediná nevýhodná finanční smlouva může rozvrátit křehkou rovnováhu vašeho rozpočtu na dlouhé měsíce i roky? Uvědomujete si, že nevýhodný úvěr vás může až nečekaně rychle poslat do nikde nekončící spirály dluhů? V poradnách jsou zaměstnáni odborníci, kteří budou rozumět každému zdánlivě nejasnému či nejednoznačnému ustanovení, kteří dokážou podchytit to důležité, najít včas zdroj možných budoucích potíží.

Poradna při finanční tísni – Pozdě, ale přece…

Nezvládli jste své hospodaření a dluhy vám začínají přerůstat přes hlavu? Stále nemusí být pozdě. V poradně zvládnou nestranně a objektivně posoudit vaše možnosti, nabídnou vám případné alternativy řešení, spočítají, zda jste schopni svým závazkům dostát, jestli vám pomůže konsolidace nebo jste případ pro insolvenční soud. Neodkládejte řešení potíží na někdy později – nemuselo by se vám to vyplatit.

Dobrá rada nad zlato – dokud je čas

Nedomnívejte se však, že poradny vyřeší jakýkoliv váš problém kdykoliv a na počkání. Bohužel stále přibývá těch, pro které ani tady nejsou už schopni nic udělat. Laici často spoléhají na reklamy typu: „Proč platit všechny své dluhy, přijďte, s námi zaplatíte jen 30 %!“ Ale vystřízlivění je čeká velice brzy – nic na tomto světě není jednoduché – a vymanit se z dluhové pasti bývá dokonce velmi, velmi složité!

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *