Nebankovní úvěry. Jistě tu situaci znáte – přestal fungovat některý z důležitých spotřebičů, porouchalo se auto, se kterým jezdíte do práce, musíte provést nákladnější opravy v domácnosti, přišly nečekané účty a vy nemáte dostatečnou finanční rezervu? Spoléhali jste na to, že vám v případě potřeby úvěru vyjde vstříc vaše banka? Chtěli jste si půjčit od příbuzných či známých, ale ti vám pomoci nemohou nebo nechtějí? Pak kontaktujte některou z nebankovních společností, kde úvěr jistě získáte.

Jaké výhody přinášejí nebankovní úvěry?

Snad největší výhodou nebankovních úvěrů je jejich dostupnost. Není potřeba obsáhlý počet dokladů, mnohdy se nepožaduje ani potvrzení příjmu, nezkoumají se registry dlužníků, bonita klienta nemusí být tak vysoká jako při půjčce v bance. Tak mají klienti mnohem vyšší šanci na schválení úvěru. Podmínky jednotlivých společností, které nabízejí nebankovní úvěry, se mohou značně lišit. Záleží na druhu zvolené půjčky a na poskytovateli samotném.

Zvolte si přijatelnou výši úvěru

Protože úroky nebankovních úvěrů bývají vyšší, půjčujte si pouze tolik, kolik opravdu nutně potřebujete a dokážete bez problému splatit.. Každé navýšení a s tím spojené prodloužení doby splácení půjčku prodražuje. Různé typy úvěrů také nabízejí různé částky. Může se jednat o úvěry krátkodobé, střednědobé nebo dlouhodobé, přičemž krátkodobé bývají nejdražší. Úvěry na vyšší částky jsou většinou podmíněny ručením nebo zástavou nemovitosti.

Spolehlivý poskytovatel vás nezklame

Poskytovatelé nebankovních úvěrů jsou různí, určitě se vyplatí poskytovatele si prověřit. I v oblasti půjček se vyskytují nepoctivci, kteří se snaží klienty ve finanční tísni využít a dostat je do ještě horší situace, než ve které byli před poskytnutím úvěru. Proto se vyplatí vsadit na ověřené firmy a nové poskytovatele si důkladně prověřit – zda má firma konkrétního vlastníka, adresu, zda jsou vedeni v obchodním rejstříku. Zaměřte se také na smlouvu. Ta by u nebankovního úvěru měla být jednoduchá a srozumitelná. Pokud vám něco není jasné nebo s něčím zcela nesouhlasíte, smlouvu nepodepisujte.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *