Mikropůjčky, zná to téměř každý, týden před výplatou nenastartujete auto, odejde bojler nebo onemocní pes. Řešit to musíte, ale na účtu vám zbývá pár stovek na základní výdaje. Pro takové případy začaly vznikat takzvané mikropůjčky. Jak už název napovídá, jedná se o úvěry v řádech tisíců korun, které mají člověku pomoci překlenout právě nečekané výdaje. Slibují rozumné úroky, bezpečnost a rychlé připsání peněz na účet. Jak vlastně fungují a co všechno potřebujete, abyste je získali?
Tisícovku za pár korun
Mikropůjčky nabízí mnoho nebankovních společností, liší se vesměs poskytovanými podmínkami. Tisícovku si tak můžete půjčit za pár desítek korun. Pozor si dejte především na sankce při opožděné platbě. V tomto případě se vyplatí kývnout na vyšší úrok společnosti, která vám nabídne rozumnější podmínky, mnoho z nich dokonce nabízí tzv. zastropování úvěru, které jasně určuje maximální možnou pokutu, kterou vám společnost za zpožděnou platbu může naúčtovat.
Mikropůjčky-Termín splátky vychází na víkend, co teď?
V takovém případě si pozorně přečtěte podmínky vašeho úvěru. Zatímco některé společnosti počítají s tím, že převod peněz může pár dní trvat a nabízejí tedy ochrannou lhůtu, po kterou vás nebudou pokutovat, jiné takto vstřícné nejsou. V praxi to znamená, že pokud jste si půjčili s měsíční splatností a půjčku máte vrátit v neděli, peníze musíte poslat nejpozději ve středu v předchozím týdnu, aby peníze úvěrová společnost měla v pátek na účtu.