Australská hypotéka. Málokdo ještě neslyšel o australské hypotéce nebo neviděl v televizi celkem vtipnou reklamu na tento produkt. Jaká hypotéka je vlastně ta australská? Má nějaké zvláštní znaky a výhody? Jak říká reklama, jedná se o obrácenou hypotéku, čím více prostředků si půjčíte, tím nižší budete mít splátky. Vychází se vždy ze základní úrokové míry, která se snižuje o desetiny procentního bodu. Celkově může být snížena až o 4 desetiny. Symbolem australské hypotéky je klokan, postavička, která se zájemcem projde celou procedurou sjednání tohoto vtipného druhu hypotéky.

Australskou hypotéku přinesla Hypotéční banka

Poskytovatelem australské hypotéky je Hypotéční banka, která s tímto novým nápadem také přišla a osvěžila vcelku fádní nabídku hypoték. Klienti na hypotéce ocení především slevu z úrokové sazby. Výše slevy z úrokové sazby závisí na tom, jak vysokou částku si vypůjčíte. Další výhodou je šance získat snížení poplatku za zpracování hypotéčního úvěru. Snížení je závislé na výši půjčky vzhledem k zástavní hodnotě nemovitosti. Australská hypotéka do výše 70% hodnoty nemovitosti je s nulovým poplatkem, ve výši 85% činí poplatek tři tisíce korun.

S australskou hypotékou ušetříte

Chcete-li získat slevy, musíte si sjednat délku fixace úrokové sazby na pět let. Slevy se počítají z vypůjčené částky, do jednoho miliónu korun může klient ušetřit 0,1 procentního bodu, ve výši nad jeden milión 0,2 procentního bodu, nad dva milióny 0,3 procentního bodu a při částce více než tři milióny 0,4 procentního bodu. Kromě fixace na pět let musíte mít také založený osobní účet v ČSOB a měli byste uzavřít rizikové pojištění. Zkuste si vše spočítat a uvážit, zda pro vás australská hypotéka není to pravé.

Australská hypotéka je druh hypotéčního úvěru

Jak probíhá australská hypotéka? Úplně stejně jako každá jiná hypotéka. Musí být zajištěna zástavou nemovitosti a jedná se o účelový úvěr, musí být tedy využit výhradně k zajištění bydlení. Menší splátky umožní klientovi ušetřit další finance na zařízení nebo další rekonstrukci nemovitosti. Australská hypotéka již zapadla mezi ostatní typy hypoték a je oblíbena nejen pro své výhody, ale i vtip, se kterým je nabízena.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *