Spořící účty červen 2024. V červnu 2024 se na českém finančním trhu objevuje řada zajímavých možností pro spoření. S ohledem na nedávné snížení základní úrokové sazby Českou národní bankou se úroky na spořicích účtech pohybují kolem 5 %. To je stále atraktivní nabídka pro ty, kteří hledají bezpečný způsob, jak zhodnotit své úspory.

Trinity Bank přichází s nabídkou „Jarní Skvělý účet“, který novým klientům nabízí úrokovou sazbu 5,58 % p.a. do zůstatku 250 tisíc Kč a sazbu 5,08 % p.a. až do 10 milionů korun. Partners Banka, nový hráč na trhu, nabízí aktivním klientům úročení celého vkladu sazbou 5,06 % p.a., za předpokladu, že klient zaplatí každý měsíc pětkrát kartou. Raiffeisenbank si udržuje vysokou sazbu na svém bonusovém účtu, kde při provedení tří plateb kartou měsíčně můžete získat 5 % p.a..

Pro ty, kteří preferují termínované vklady, existují také možnosti s vysokými úroky. VÚB Banka nabízí nejvýhodnější úrok na spořicím účtu aktuálně 6,15% p.a., zatímco Max Banka poskytuje 6,01% p.a. bez limitu a UniCredit Bank s 6% s limitem 1 000 000 Kč pouze pro nové klienty.

Je důležité poznamenat, že i když jsou spořicí účty považovány za konzervativní investiční nástroj, stále nabízejí možnost získat výnosy nad inflací a udržet kupní sílu úspor. Vzhledem k aktuálnímu ekonomickému vývoji a očekávaným změnám úrokových sazeb je však klíčové pečlivě sledovat trh a vybírat spořicí produkty, které nejlépe odpovídají individuálním finančním cílům a potřebám.

Výběr nejvýhodnějšího spoření je tedy závislý na osobních preferencích, finanční situaci a ochotě přijmout určitou míru rizika. Ať už se rozhodnete pro spořicí účet s vysokou likviditou nebo termínovaný vklad s vyšším úrokem, je důležité si uvědomit, že finanční rozhodnutí by měla být vždy dobře promyšlená a založená na aktuálních informacích a trendech na trhu.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *