Pokud jste se podívali na rodinný rozpočet a je vám spíše do pláče než do úsměvu, měli byste začít šetřit. Už jen kvůli tomu, že se blíží Vánoce a zvlášť v případě, jestliže máte rodinu. Jak chcete svým dětem vysvětlit, že letos ježíšek nepřijde, když nebudete mít za co nakoupit vánoční dárky? Dvojnásobně to platí u rodin, kde oba partneři nemají příliš vysoký příjem a počítají téměř každou korunu. I přes to, že nemáte vysoké příjmy jde něco málo ušetřit, jen se musíte vydat tou správnou cestou

Rodinný rozpočet aneb plánování na prvním místě

Prvním základním kamenem úrazu bývají nákupy v supermarketech. Ještě před tím, než se do některého z nich vydáte je potřeba si stanovit, pro co tam vlastně jdete. Většina lidí má totiž v hlavě jasně dané potraviny, ale ve finále přijde úplně s něčím jiným. Důležité je, abyste nenaletěli na různé akce a slevy, které obchody většinou nabízejí. Jednoduše může jít o trik, kdy nakonec zjistíte, že v obchodě přes ulici byl daný produkt o pár korun levnější.

Energie a voda: zde tečou peníze proudem

Přesně tak, jde o samostatnou skupinu produktů, kde necháváte své peníze doslova téct proudem vody ven z okna. Řekněte si, že od teď budete při čištění zubů vypínat vodu, abyste ji zbytečně nenechali téct. To stejné platí u rozsvícených světel! Kolikrát se stává, že je celá rodina například v obývacím pokoji, ale rozsvíceno je i ve vedlejší místnosti. Jde o peníze, které když spočítáte za jeden rok, může to v konečném důsledku tvořit překrásný vánoční dárek.

Udělejte si ve všem pořádek

Posledním, přesto stejně důležitým krokem je pořádek ve vašem osobním životě. Pokud nad plánem strávíte opravdu dostatek volného času, tak přijdete na to, že můžete ušetřit další finanční prostředky. Máte-li například drahé půjčky, kde platíte zbytečně vysoké splátky, požádejte o konsolidaci. Jedná se o proces, kdy vám všechny půjčky budou sesumírovány do jedné s nižší úrokovou sazbou.

Zbytečnosti, cigarety a alkohol mají na vaši peněženku taktéž vysoký vliv. Zkuste popřemýšlet o tom, že byste tyto činnosti omezili. Jednak můžete ušetřit nemalé finanční prostředky, a ještě k tomu nebudete mít v budoucnu zdravotní komplikace. Rodinný rozpočet vám může také naplnit domácí stravování. To platí především u lidí, kteří chodí velmi často do restauračních zařízeních.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *