Přednosti a úskalí půjčky bez registru. Půjčky bez registru patří k nejrizikovějším půjčkám pro zájemce i pro poskytovatele. Mají však i řadu výhod. jejich nabídka je široká a podmínky se liší podle jednotlivých poskytovatelů. Takže při opatrném výběru můžete být i s půjčkou bez registru spokojeni. S těmito půjčkami se často setkáte v inzerci půjček v tiskovinách nebo na internetu. Mnohdy jsou nabízeny i na nejrůznějších vývěskách a podobně. Rozhodně se vyhněte půjčkám bez registru, u kterých není uveden konkrétní poskytovatel nebo je zveřejněno pouze telefonní číslo.

Půjčka bez registru má svá plus

Největší předností půjčky bez registru je její jednoduché sjednání a vyřízení bez kontroly registrů dlužníků. Proto zde mají velkou šanci na získání půjčky i ti, kteří se dříve projevili jako nespolehliví. Rychlé a nekomplikované sjednání se týká především půjček na nízké částky a rychlých půjček, u půjčky bez registru na vyšší obnos je již potřeba počítat s dodáním dalších podkladů a vyřízení také trvá poněkud déle. Poskytovateli půjčky bez registru jsou výhradně nebankovní společnosti nebo soukromníci.

Zvýšené riziko půjčky bez registru

Půjčka bez registru je často označována jako riziková z hlediska zájemce i poskytovatele. V oblasti těchto půjček se často nacházejí podvodné nabídky, takže při výběru produktu je potřeba jisté opatrnosti. Ti, kteří nabízejí půjčky bez registru, jsou si vědomi toho, že jejich klienty budou většinou lidé, kteří se již projevili jako nespolehliví při splácení, a proto je riziko nesplácení kompenzováno vysokými úroky půjčky bez registru. Klient tedy musí počítat s tím, že za půjčku bez registru zaplatí více než u jiného typu půjčky.

Pozor na smlouvu a řádné splácení

Rizika půjčky bez registru lze eliminovat důkladným prostudováním smlouvy o půjčce, zvláště podmínek půjčky, údajů o poskytovateli a termínech splátek, popřípadě sankcí za opožděné splácení. Sankce u tohoto typu půjčky jsou velice přísné, dlužník může velice rychle skončit u soudu a přijít o svůj majetek.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *