Rychlá hypotéka. získat hypotéku ihned vypadá na první pohled poměrně snadno, ale skutečnost může vypadat jinak. Vyřízení trvá déle, zvláště tehdy, pokud nesplňujete všechny podmínky nebo jste nedodali včas všechny podklady. Máte-li pocit, že poměrně náročnou administrativu nezvládnete, obraťte se na odborníky. Ti za vás většinu věcí vyjednají a zařídí. Hypotéčnímu poradci nemusíte platit, pracuje pro banky, které je za práci s klienty odměňují. Poradce pro vás vybere odpovídající banku a připraví vám podklady.

Na jednání se vyplatí připravit

Jako na každé jednání, tak i na jednání o hypotéce se vyplatí nepodcenit přípravu. Je dobré podívat se na to, jaké podmínky musí obecně splňovat žadatel o hypotéční úvěr, připravit si doklady a podobně. Pozor na účel – klasickou hypotéku dostanete na zajištění vlastního bydlení. Žadatelé musí splňovat i určitou bonitu, tedy mít dostatečné příjmy, zaměstnání na dobu neurčitou a nesmí mít záznamy v registru dlužníků. Pozor na příjmy, které by nemusely být uznány – různé druhy dohod, dávky, diety a podobně. Na nemovitosti, která má sloužit jako zástava, nesmí být vedena exekuce nebo nesmí být již zastavena.

Rychlá hypotéka – Vyřízení může být nákladné

Náklady na vyřízení hypotéky začínají zaplacením odborného odhadce, který určí cenu nemovitosti. Dále bude nutno uhradit poplatek za vyřízení hypotéky, nemovitost musí být pojištěná, poplatky bude chtít i katastr nemovitostí, podpisy budou muset být ověřené a poplatky budou placeny i za účet pro vedení hypotéky. Někdy banky vyžadují i uzavření životního pojištění. Určitě se vyplatí nejdříve porovnat několik nabídek, někdy je možno dost uspořit, zvláště když využijete některé z akcí, kterými banky chtějí přitáhnout nové klienty.

Jednání na úřadech může být náročné

Banka vám připraví kupní a zástavní smlouvy v patřičném počtu kopií. Se smlouvami musíte na katastr nemovitostí, kde je nutno vyplnit žádost o zápis do katastru nemovitostí. Vyřízení žádosti na katastru může trvat i měsíc. Pokud dáte bance plnou moc, může vše vyřídit sama. Máte – li z administrativy hrůzu, můžete i zde využít služeb poradce, realitní kanceláře nebo právníka, ale ty už budete muset zaplatit sami.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *