Krátkodobé SMS půjčky do 5000, z toho vyplývá, že se jedná o půjčky dostupné téměř každému. Protože před jejich poskytnutím není ze strany instituce prověřována finanční situace žadatele o půjčku, jeho zaměstnání apod. Na druhou stranu se však z pohledu instituce jedná o více rizikovou půjčku. pproto jsou tyto krátkodobé půjčky poměrně drahé, a to i přes jejich krátkodobost.

Výhodou sjednání SMS půjčky je poté fakt, že se jedná o velmi rychlý proces. Pro který ve většině případů není třeba ani internetové připojení, ale postačí pouze mobilní telefon.

Také v případě krátkodobých SMS půjček však jsou její výše uvedené výhody vykoupeny také nevýhodami. Mezi které patří zejména jejich vysoká cena (vysoký úrok z půjčené částky). Při jejich využití je také třeba počítat s tím, že jsou tyto půjčky sice poměrně flexibilní. Ale na druhou stranu jsou také omezeny, a to jak z hlediska výše půjčené částky, tak z hlediska doby splácení, kdy:

  • výše půjčky se může pohybovat od 100,- Kč do 5.000,- Kč (i když existují i výjimky. Kdy společnosti nabízejí i krátkodobé SMS půjčky do vyšší částky),
  • doba splácení se pohybuje do 30 dní od získání půjčky.

Před žádostí o krátkodobou sms půjčku je tedy velmi vhodné zvážit všechna její pro a proti a využít ji pouze v případě, kdy je to nezbytně nutné, např. k překlenutí časového nesouladu mezi nutnými výdaji a mezi obdržením výplaty, tedy v případě, kdy víme, že nebudeme mít se splacením půjčené částky ve sjednané době žádný problém.

Krátkodobé SMS půjčky do 5000 vám tedy může ve vašich finančních těžkostech pomoci. Ale nemůže vyřešit dlouhodobé finanční problémy, kdy její čerpání může situaci dlužníka naopak ještě více zhoršit. I v případě krátkodobých půjček tedy nezapomeňte na staré známé rčení „dvakrát měř a jednou řež“.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *