Hotovostní měna, doby, kdy se lidé předháněli, kdo má více dukátů ve své truhle, jsou dávno pryč. Všimnout si můžeme i stahování mincí a bankovek z oběhu. Však deset, dvacet a padesát haléřů nebo papírová padesátka, jsou pro dnešní mládež jen dávnou minulostí a jen málo kdo z nich si je pamatuje. Jak to bude pokračovat dále? Převezme místo digitální měna, která je pro mnohé tak pohodlná a více vyhovující?

Trocha historie

Měna a tedy historie peněz má své počátky v dávné minulosti. Vždy se podílela na ovlivňování celé společnosti. Její počátky můžeme sledovat v podobě primitivních směnných obchodů, kde se měnil jeden kus zboží za jiný kus zboží. Vývoj šel neustále kupředu ruku v ruce se zdokonalováním mincí a následně i bankovek. Současná doba je tak typická již jak hotovostní, tak i bezhotovostní měnou a obchodováním na zcela jiné úrovni. Příkladem mohou být burzy s akciemi a cennými papíry, které fungují po celém světě.

Moderní společnost

Žijeme ve 21. století, kde technologie postupují nezadržitelným tempem, a proto je jasné, že musely nové trendy zasáhnout i současnou měnu. Během posledních několika let se staly bezhotovostní transakce a platby velmi oblíbené. Ať už půjdeme do obchodu, kavárny, baru nebo autoservisu, ve většině případů se setkáme s platebními terminály. Lidé si zcela běžně pořizují několik platebních karet a účtů a využívají veškerých možností, které jim moderní bankovnictví nabízí.

Hotovostní měna – Co se dá očekávat?

Podle toho, jak se celá situace v této oblasti vyvíjí, se dá očekávat maximální využití bezhotovostního placení. Aby také ne, když se tomu vše nabízí. Banky vytvořili internetová a mobilní bankovnictví a bezkontaktní platby. Trendem jsou chytré hodinky, které za vás dokážou i zaplatit. Kam tohle půjde dál? Zaniknou jednou mince a bankovky? To je zajím jen ve hvězdách, nicméně vývoj a rozmach bezhotovostních peněz, plateb a transakcí značí jasně.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *