Půjčka na auto. Bez auta už si dnes mnozí nedokážou život ani představit. Ačkoliv se jedná o vysokou jednorázovou investici, ceny městské hromadné dopravy bývají, zvláště ve větších městech, tak vysoké, že je více než ospravedlnitelná. Kde na ni ale vzít? Zdaleka ne každý je schopen našetřit potřebný obnos v přijatelném čase.

Půjčit si

Poskytovatelé půjček se ale pohybují v reálném světě spolu s námi, a proto na podobné situace pamatují. Půjčky na auto tvoří podstatnou část veškerých poskytovaných finančních prostředků. Banky i nebankovní společnosti nabízejí hned několik možných variant, jak peníze na nákup nového či ojetého automobilu získat, přičemž bývají zachovány všechny základní parametry půjček, které mají běžně v nabídce. I půjčku na auto lze tedy získat např. bez registru atp.

Leasing není půjčka v pravém smyslu slova

Roky se automaticky předpokládalo, že kdo na auto nemá, a přece si ho chce koupit, pořídí jej na leasing. V současnosti jsou však v nabídce poskytovatelů přímo účelové úvěry na auto, které oproti leasingu mají své výhody. Nejde ani tak o celkové navýšení půjčky, tady jsou si leasing a půjčka vcelku rovnocenné, ale auto, které si pořídíte na půjčku, na rozdíl od toho na leasing, je vaše, a to ihned. Koupíte-li jej na leasing, patří leasingové společnosti po celou dobu, kdy jej budete splácet. Zásadní a podstatný rozdíl.

Půjčka na auto – čtěte smlouvu!

Není ovšem půjčka jako půjčka a smlouvy jednotlivých poskytovatelů se liší jako den a noc. Než se kdekoliv upíšete, proveďte si jakési soukromé srovnání finančních podmínek několika poskytovatelů – možná můžete na stejné půjčce ušetřit až desetitisíce. A nebojte se vyzkoušet ani některé prověřené nebankovní poskytovatele, možná se nebudete stačit divit tomu, že jejich podmínky u půjček na auto jsou srovnatelné, ne-li lepší než u bank. Pozornost pak věnujte nejen ceně půjčky, ale také podmínkám, které se k ní pojí. Abyste nebyli zaskočeni např. požadavkem na zaplacení poplatku za možnost, aby směl auto řídit i někdo jiný než vy sami.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *