Kouzelný měšec. Půjčuje si dneska skoro každý: pracující, začínající podnikatelé, maminky na mateřské, důchodci, všichni co mají příjem a trvalé bydliště. I když starší, poctivá generace nebude souhlasit a má zábrany vůči dluhu, tento trend nejde jen tak zastavit a lidé si budou pořád půjčovat.

Už neplatí, že pokud něco chceš, tak si musíš na to našetřit. Půjčka je něco jako kouzelný měšec, do kterého si sáhnete pro hotovost, vždy jak potřebujete. Nikdo ve 21. století neřeší, jestli boty nebo mobil na splátky je hřích. Netrápí se nedostatkem hotovosti v peněžence. Nákupy bez našetřených peněz jsou normální, protože pokud máte nějaký stabilní příjem, kdokoli vám rád půjčí.

Nebankovních společností, které patří mezi ověřené firmy na našem trhu je mnoho: Cetelem, Provident, Home Credit, Essox, Cofidis a jiné. Z televize, internetu, nás provází jejich reklamy, se slogany o půjčkách pro všechny bez omezení. Co k takovému vyřízení potřebujete? Stačí mít sebou občanku, druhý doklad totožnosti, potvrzení o příjmu. Nakoupíte za 20 tisíc, splácet budete třeba po dvou tisících 11 měsíců.

Děti se už od mala učí ve škole, zda se vyplatí koupit na splátky auto, až budou velcí. Kolik si můžou vzít půjčku na studia apod. Moderní trend nákupů bez omezení má jedinou podmínku, mít peníze na splácení. Kdo nemá, neměl by si půjčovat.

Dneska skoro nikdo nežije bez dluhu. Ne každá rychlá půjčka bude tou správnou volbou. Jak poznat podvodníky? Podvodník vám naslibuje hory doly, neřekne dopředu úroky, neupřesní výši splátek, nedá vám k prostudování smlouvu a půjčí vám i bez dokladu, stačí mu váš podpis. Pozor na podepisování takových dohod, jinak si koledujete o pěkný malér. Informujte se na internetu, prostudujte si podmínky, smluvních ujednání. Dejte na reference druhých. Půjčit se dá během pěti minut, ale při špatné volbě můžete splácet celý život.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *