Obecné informace o úvěru. V tomto článku si obecně popíšeme, co vůbec úvěr je a jaké nám vznikají závazky při podpisu smlouvy. Kde si můžeme peníze půjčit a co má všechno taková dohoda o půjčce obsahovat. Půjčka, je pro nás závazkem, který vznikne při podepsání smlouvy, o zapůjčení finanční hotovosti. Zavazujeme se zaplatit půjčenou částku, včetně úroků do určeného termínu. K uzavření takového vztahu slouží smlouva, která se uzavírá písemně, ve dvou nebo třech vyhotoveních, jeden originál obdržíme.

Informace o úvěru – Smlouva, musí jasně specifikovat:

– kdo si od koho peníze půjčuje, v jaké výši

– datum uzavření dohody a podpisy obou zúčastněných stran

– přesně uvedenou výši RPSN

– celkovou výši úvěru včetně úroků

– vypsané jednotlivé částky splátek, včetně data splatnosti, na jaký účet se mají splátky platit

– datum, do kdy má být celý úvěr zaplacený a zda je možné předčasně úvěr splatit bez poplatku.

V naší republice, poskytuji úvěry banky nebo nebankovní společnosti. Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi těmito institucemi? V úrocích to poslední dobou není. Spíše je rozdíl v rychlosti a podmínkách vyřízení.

Banky zajímá, jaký má klient příjem, čím bude ručit a zda je schopen řádně splácet. Klienta si prověřují a vyřízení trvá delší dobu přímo na jejich pobočce. Většinou je žádost zamítnutá z důvodu, že se neprojde registrem. Už se stal případ, kdy banka chtěla registr obejít a nabídla klientovi u půjčky nevýhodný úrok, na kterém měl přeplatit skoro 100 %.

U nebankovních společností vám úvěr poskytne společnost nebo investor, dohled nad takovými úvěry má Česká obchodní inspekce. Výhodou je rychlé vyřízení, bez ručitele. Úroky má každá společnost jiné. Jako zprostředkovatel pro vyřízení nebankovních úvěru funguje obchodní zástupce.

Pokud se pro uzavření úvěru rozhodnete, pečlivě si pročtěte smlouvu a společnost si důkladně prověřte. Zvažte, zda máte dostatečný příjem pro řádné splácení. Jakýkoli váš podpis je závazkem, že s danou věcí souhlasíte. Na internetu najdete dostatek informací. Raději se na vše zeptejte, než se k něčemu rozhodnete.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *