Budete žádat o půjčku? Víme, kde člověk může snadno narazit. >Každý rok v České republice řeší půjčku několik tisíc osob. Pokud mezi ně patříte i vy, pak je potřeba se zaměřit na jednoduché body. Níže uvedené body vám zajistí kvalitní půjčku, bez toho, aniž byste měli obavy z podvodů. Často se poskytovatelé nebankovních půjček zaměřují na nekalé praktiky. Pomocí těchto nekalých praktik následně oberou v České republice velké procento žadatelů.

Bez půjčky se neobejdete? Zkuste to bezpečně!

Vzít si půjčku není ostuda. Pokud víte, že ji dokážete splácet a váš výběr byl opravdu velmi důkladný. Jestliže si s touto problematikou nevíte rady, nezoufejte. Od toho jsme tady my. Vybrat si kvalitní půjčku není příliš složitý proces. Stačí se zaměřit jen na pár důležitých bodů. Jako první se podíváme na společnost. Budete si brát půjčku u bankovní nebo nebankovní společnosti?

  • Bankovní společnost musí projít Českou národní bankou. Následně dostane licenci, která společnosti umožňuje poskytovat bankovní půjčku. Kromě toho je možné u těchto společností vést svůj bankovní účet.

  • Nebankovní společnost je považována za instituci. Ačkoliv i tady platí pravidla České národní banky, často se člověk může setkat s podvodníky. Nebankovní společnost nemá schvalovací procesy zase tak přísné, a tak projde i člověk s problémy v registrech. U nebankovních společností není možné si založit a vést svůj vlastní účet.

Poskytovatele máte vyřešeného? Nezapomeňte se po rozhodnutí podívat na jednotlivé společnosti. Po výběru konkrétní společnosti se zaměřte na recenze a reference. Jakmile jsou pozitivní, neznamená to, že na vás nemohou hrát levou. Stále je potřeba zůstat na pozoru.

Budete žádat o půjčku – Roční procentuální sazba nákladů

Druhým a jedním s nejdůležitějších bodů je RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Úroková sazba není pojem, na který se zaměřit, protože vám nepoví veškeré důležité poplatky. Roční procentuální sazba nákladů v sobě ukrývá nejenom klasické úrokové sazby, ale i celkové poplatky. Jinými slovy vám prozradíme, jakou částku vás bude ročně vaše půjčka stát. Skrývá vámi vybraná společnost RPSN? Pak se nejedná o důvěryhodnou společnost. Každý žadatel by měl být s roční procentuální sazbou nákladů seznámen před podpisem smlouvy.

Smlouva a ostatní podmínky

Posledním bodem je samotná smlouva a jednotlivé skryté podmínky. Zeptejte se na vše, co je pro vás důležité. Jaké jsou sankce za pozdní odeslání splátky. Máte možnost se pojistit proti neschopnosti splácet nebo zda máte možnost splátku odložit. To se vám může hodit například na Vánoce, kdy člověk potřebuje vyšší měsíční příjem.

By admin