Brigáda v zahraničí. Pokud se chystáte na letní nebo jiný dlouhodobý pobyt do zahraničí, jistě přemýšlíte o možných způsobech přivýdělku. Přestože tyto možnosti nejsou vždy zcela bezproblémové, mnohdy vám mohou zajistit nadstandardní příjmy, a hlavně přinést nové zkušenosti. V následujícím článku se zaměříme na několik tipů, které vám mohou s hledáním dobré pracovní pozici napomoct.

Legislativa

Nejdůležitějším procesem při vaší cestě do zahraničí je dokonalá znalost tamní legislativy ohledně pracovních podmínek. Pokud vycestujete, musíte vědět, jaké náležitosti potřebujete, abyste mohli nastoupit k výkonu práce. Ve většině zemí mimo EU budete potřebovat speciální pracovní víza, bez jejichž vlastnictví nemůžete legálně pracovat. Pro jednotlivé země se liší podmínky získání těchto víz, ale obecně platí, že musíte projít poměrně složitým procesem plným papírování a další byrokracie. Nikdy neberte zákony na lehkou váhu a všechny nutné podklady si před cestou zajistěte. V opačném případě riskujete nejen vyhoštění ze země, ale i horší postihy lišící se opět podle místní legislativy. Situace je jiné pro státy nacházející se v EU, kde díky jednotnému trhu máte možnost pracovat mnohem jednodušeji, což je také důvod, proč se tato varianta jeví do začátku jako nejvhodnější.

Brigáda v zahraničí – Práce přes známé nebo agenturu

Ať už si vyberete jakoukoliv cílovou destinaci, měli byste mít předem dohodnutou pracovní pozici. Cestovat bez jistoty budoucího výdělku je velmi ošemetné. V zahraničí je často jiná cenová hladina a bez stálého příjmu byste mohli mít velké problémy s finančním zajištěním. Snažte se proto domluvit práci ještě před svým odjezdem. Ideálním řešením je známost žijící v zemi kam se chytáte, která vám pomůže najít adekvátní a dobře placenou pozici. Pokud tuto ojedinělou možnost nemáte, budete muset vzít za vděk nabídce pracovních agentur, jejichž portfolio je velmi široké. Pokud se však rozhodnete pro tuto variantu, buďte velmi opatrní a důkladně prověřujte vybranou agenturu.

Různé druhy přivýdělku

Podobně pečlivě byste měli postupovat i při volbě samotné brigády. Snažte se vždy vybrat obor, ve kterém si věříte a umíte v něm podávat dobré výkony. Práce v cizí zemi může být velmi náročná a pokud nebudete zadané úkony zvládat, můžete se dostat do nepříjemné situace. V ideálním případě vybírejte pracovní nabídky podobné pozicím, na kterých pracujete doma. Rozhodně se však nenechte přemluvit k výkonu práce na pozici, která vám nebude 100% vyhovovat.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *