iUž jste využili spotřebitelský úvěr? Každému z nás se již jistě stalo, že procházel některou z prodejen a zatoužil po vystavených věcech – nových moderních spotřebičích, nábytku, oděvech nebo třeba po luxusnější dovolené – a na tyto věci jste neměli dostatek peněz. Možná jste si všimli cedulek, které nabízeli nákup bez akontace, nákup na splátky. Zde se jedná o spotřebitelský úvěr, který může využít skoro každý zájemce. Jedná se o úvěr, díky kterému si můžete pořídit mnoho druhů spotřebního zboží.  úvěr vám pomůže i při koupi vysněného auta.

Jak získat spotřebitelský úvěr

Je to velice jednoduché. Můžete zvolit spotřebitelský úvěr od banky nebo nebankovní společnosti. Bankovní úvěr mívá nižší úroky, ale na žadatele jsou kladeny vyšší nároky a vyřízení nemusí být okamžité. Rychlejší, ale dražší bývá nebankovní spotřebitelský úvěr. Vy si vyberete zboží, vyplníte formulář a prokážete se dvěma doklady totožnosti, proběhne schvalovací proces a na místě můžete podepsat smlouvu. Zboží si pak můžete okamžitě odvézt.

Co bude následovat

Stánky, ve kterých můžete spotřebitelský úvěr sjednat, najdete ve většině hypermarketů nebo supermarketů a větších obchodních centrech. Sjednáte si zde všechny podmínky – tedy počet a výši splátek a termín první splátky, pročtete si a podepíšete smlouvu a pak už jen zboží používáte a splácíte. To, že zboží budete mít k dispozici okamžitě, je obrovskou výhodou zvláště u spotřebičů, které pro provoz domácnosti nutně potřebujete.

Jaké podmínky musí zájemce splnit

Jednotlivé nebankovní společnosti i banky mají stanoveny své vlastní podmínky pro poskytování spotřebitelského úvěru. Všechny požadují plnoletost, trvalý pobyt v ČR a samozřejmě také dostatečný příjem. Pak už záleží na poskytovatelích a také na výši úvěru. Pokud by se jednalo o vysokou částku, může být požadován ručitel. V některých případech musíte mít alespoň na zaplacení desetiny ceny zboží a zbytek se platí ve splátkách.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *